Gmina Budry to kraina malowniczych pól, przydrożnych alei, oszałamiających swą dzikością lasów i rzek. Nieskażona niczym przyroda oraz niezmieniony od powojennych lat krajobraz i architektura sprawia, iż przybywający turyści mogą na chwilę zatrzymać się w czasie.

Gmina Budry jest przygraniczną gminą, położoną w północno-wschodniej części powiatu węgorzewskiego. Graniczy z gminami Węgorzewo, Pozezdrze  i Banie Mazurskie, a na 20-kilometrowym odcinku z Rosją.

Gmina Budry zajmując stosunkowo niewielki obszar, zachwyca bogactwem występującej tu fauny  i flory. Dzika, unikalna i nie całkiem odkryta – to największe atuty przyrody tego terenu. Wiele miejsc mało dostępnych dla człowieka sprawia, że przyroda swobodnie zachowuje swój dziewiczy charakter.

Sprzyja to naturalnemu rozwojowi rzadko występujących w kraju i w Europie zwierząt i roślin. Dziewicze tereny leśne zasobne w zwierzynę i owoce runa leśnego, szczególnie zachęcają do przemierzenia ścieżek rowerem lub pieszo.

Przeszywające leśną ciszę wycie wilków, odgłosy żurawi czy ryki walczących jeleni na pewno będą gwarantem niezapomnianych przeżyć.

Obszar Gminy Budry to skrawek najczystszych Mazur, ceniony przez ludzi szukających spokoju, nie zadeptanych ścieżek i kontaktu z wyjątkowa przyrodą nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale też przez cały rok.

Wystarczy wejść do lasu… aby przeżyć niezapomnianą przygodę z dziką przyrodą: stanąć  „oko w oko” z majestatycznym łosiem, spotkać watahę dzików, usłyszeć przeszywające powietrze wycie wilków czy być świadkiem zapierających dech pieśni jeleni podczas rykowiska.

 

Atrakcje turystyczne